Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ágnes 1. výstava 2008

24.května 2008 klubová výstava šarplaninců v Litoměřicích, sobota, rozhodčí Nebojša Savičič, Srbija. Hodnocení výborná 2.

Naše holky Ágnes a Agáta měly svou premiéru. Hodnocení dopadlo velmi dobře, rozhodčí byl ze Srbska, nelíbilo se mu poskakování a hraní při předvádění, jejich krátká srst a že jsou holky hubené. Všechny jeho výtky byly v dané chvíli pravdivé, nicméně úsměvné, protože vše ostatní mají naše holky dle šarplaninského standartu, vše je v naprostém pořádku a je předpoklad dobrého vzrůstu a povahy. Pokud budou majitelé Ágnes a Agáty chtít dále vystavovat, vše nasvědčuje vítězným úspěchům, diplomům a pohárkům, protože není problém ztloustnout, i když já bych tak nechvátala kvůli zátěži na klouby, a jejich hravost a krátká štěněčí srst mi připadá v jejich 8 měsících naprosto normální, čili proč o tom vést nějakou rozpravu. Nácvikem běhání při předvádění bude po problému.

Agáta a Ágnes vypadají báječně, já tvrdím že Agáta je po dědovi Smele a Ágnes po mámě Cindy, Sharisland v nich vidí tátu Drena. Každopádně mluvilo se o nich v šarplaninských kruzích velmi pozitivně jako o nadějných fenách a budoucích vítězkách výstav.

Mám upřímnou radost z jejich úspěchu a před měsícem z velkého úspěchu Ámose v Českých Budějovicích.

Ale důležitější pro mě nad všechny výsledky výstav je, že Ámos, Ágnes a Agáta jsou milovány a opečovávány svou člověčí smečkou. Děkuji vám.