Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ve středu 7. května 2008 ráno se naší šarplanince Cindy narodila 4 štěňátka 2. vrhu B , 1 kluk a 3 holky, jmenují se:  

Babsy, Ballů, Baffy a Bertha.

Otec Don Denár Ště-Kot North.

Porodní váha se pohybovala kolem 600g. Štěňátka jsou s průkazem původu.   

 

BABSY se k nám 11.7.2009 po 10-ti měsících vrátila, neměla to v nové rodině úplně jednoduché, mimo jiné byla i málo socializovaná, tak zůstane s námi, s naší smečkou. Je velice milá, něžná, opatrná, robustní hlavy a postavy, má velké oddané hnědé oči. Ve dvou letech jí byla rentgenem zjištěna těžká dysplazie kyčlí. Takže nemůže být ze zdravotních důvodů uchovněná.

--------------------------------------------------

Trochu o charakteru štěňátek v 6-ti týdnech:

Prvorozená Babsy je spíš samotářská, když ostatní spí poskládaní na sebe, ona leží bokem a spí raději sama. Nevyhledává sourozenecké souboje, ale když už se pere, tak s vervou a nenechá si nic líbit. Je mazlivá  a pro pohlazení si běží vždycky. Má krásnou velkou hlavu s tmavou maskou. V 6-ti týdnech váží 5 kg.

Druhorozený Ballú začíná být dominantní a je všude první, ničeho se nebojí, stále zdolává překážky, aby se dostal tam kam chce, je mohutnější než holky a má delší hustší srst. Mazlikuje se taky rád. A není takový ztřeštěnec jako holky. Váží 5,3 kg.

Třetí Baffy je stále průzkumnice, zvědavá, velmi energická, ráda soupeří, dovádí a pere se, ale když se jde pomazlit, je milá, hned se svalí na záda a čeká na drbání na bříšku. Má krásně tmavé vnitřní strany tlapek. Váží 5,1kg.

Poslední narozená Bertha je stále miláček největší, nejláskyplnější, velmi mazlivá, pro pohlazení si přijde jako první, dere se dopředu, hned si lehne na zádíčka a čeká na poplácávání a drbání na růžovém bříšku. Když ji Ballú nebo Baffy ponouká, umí se taky dobře prát a bránit se. Váží 5,1kg

zpět na rubriku Odchovy a štěňátka